x

ALSİL KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ

ALSİL

ALSİL KULLAN TOPRAKTA ÇORAKLIĞA VE TUZLAŞMAYA SON VER                                       

"Alsil sünger özelleği bulunan herhangi bir taş değildir. Bu tür taş parçaları su ve gübre tutabilir. Fakat verim artısı için gerekli olan azami değişimi sağlayamaz."

ALSİL KULLAN TOPRAKTA ÇORAKLIĞA VE TUZLAŞMAYA SON VER

Gübre kaybını önler. Gübre kullanımında ekonomi sağlar.
Verimi artırır .Toprağın havalanmasını sağlar. Besin değerlerinin kaybını önler.
Toprağın pH’ını düzenleyerek bitkilerin gelişmesini sağlar.Toprak pH’ının yüksekliği bitkilerin çeşitli elementleri almasını engeller. Düşük pH’ta ise toprak asiditesi yükselmiş ve bitkinin yaşama ortamı yok olmuştur. Tam bu noktada ALSİL’in bünyesindeki doğal besleyici elementler bitkiye hayat vererek sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlar.
Toprağın verimini artırır.Bitkilerin ihtiyacı olan tüm besinleri tekrar bitkiye verir.

Toprağın yapısına göre çürümeleri önler, köklerin gelişmesine büyük yarar sağlar.

 

İyon değiştirme özelliği çok yüksek olduğundan topraktaki her türlü besin maddesinden tüm bitkilerin yeterince istifade etmesini sağlar. 
ALSİL tarımda kaliteli ürün ve yüksek verimlilik sağlar.Sulamada hem büyük ekonomi sağlar hem de bio-reaktör rolü oynayarak karbonik gaz ve su üretir.
Sulama ile gübreleme Akdeniz ve Ortadoğu ülkelerinin en önemli sorunlarından biridir. Kumlu topraklarda su ve gübre toprağın alt katmanlarına doğru inmekte, killi topraklarda ise birikim yapmaktadır. ALSİL tutucu ve emici özelliği sayesinde bu sürece engel olur. ALSİL hem aşağı katmanlara süzülmeyi, hemde buharlaşmayı önleyerek bitki köklerini besler.
 
Daha fazla meyve tane yumru ağırlığı, tohum ve meyve artışı, meyve göz oluşumu, meyvelerin dökülmemesi, çatlamaması, deformasyona uğramaması ve meyveleri daha lezzetli yaparak meyve suyundaki C vitaminini arttırır, kuru ham maddenin artmasını sağlar (Birx içeriği), şeker ve raf ömrünü uzatır. Bitkide, soğuk ve dondan kaynaklanan zararlara karşı direnç mekanizmasını arttırır.

Erozyon ve tuzlaşma ile mücadelede ince bir tabaka ALSİL, rüzgar ve su erozyonuna engel olur.
Güneş ışınlarına ve sıcağa karşı dirençi artırır. Suyun yukarı doğru hareketini engelleyerek tuzlaşmayı önler.