x

ALSİL KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ

ALSİL

ALSİL KULLAN TOPRAKTA ÇORAKLIĞA VE TUZLAŞMAYA SON VERAlsil'in İçeriği

Alsilin Fiziksel Yapısını olusturan ince Levhacıklar su ve gaz değişimi için son derece elverişli olup tonda 500 lt suyun tutulmasına olarak verir.

       ALSİL’in içindeki levhacıkların üzerindeki boşluklar bir bio-reaktör görevini yapmakta, bu noktalarda iyonlar sabitleşmekte ve bakteriler yapışmaktadır. Bu bakterilerin temel bir etki metabolizmaları nedeniyle ALSİL ürününün uygulandığı yerlerde karbonik gaz ve su üretmeleridir. Belçika bilim adamlarının topraktaki ALSİL miktarını deneysel olarak artırma yoluyla yaptıkları bir araştırma sonunda karbondioksit moleküllerinin biyolojik ortamda H2O molekülü yani su ortaya çıkmasına yol açtıkları tespit edilmiştir.

 

       Böylelikle bir hektara 2000 kilogram ALSİL uygulanması durumunda metrekarede 40 litre su ortaya çıktığı aşağıdaki formülle kanıtlanmıştır.Organik madde + ALSİL + O2 + Oligo elemanlar (P, K, Ca, Mg,…) + Mikro Organizmalar = Değişime Uğramış Organik Madde + ALSİL + CO2 + NH3 + SO4 + sıcaklık + H2OSıvı maddeleri emerek tutabilmesi ALSİL’e; hayvan gübresi ve tavuk pisliği bulunan yerlerde NH3 veya H2S’i tutarak koku giderici ve filtre özelliği de sağlamaktadır.ALSİL’in benzeri ürünlerden farkı peteklerinin açık olmasıdır. ALSİL çok sayıda alimüno silikat levhalardan oluşan ve açık petek biçimindeki mikrostrüktürü sayesinde bio-reaktör görevi yapmaktadır. Bu peteklerde iyonlar sabitleşmekte ve bakteriler yapışmaktadır. Böylece sadece sıvı tutmanın yanısıra biyolojik alışveriş yapılabilmektedir. Bu süreçte ALSİL’li ortamda bakteriler karbonik gaz ve su üretmektedir.